<< zpet

Svetlí­ky Light a Starlight

   soubor PDF   Příčný řez BB
   soubor PDF   Podélný řez AA, detail kotvení
   soubor PDF   Technická data

SVETLÍKY LIGH A STARLIGHT

Svetlíkové systémy Bovema typ Light a Starlight sa vyrábajú z hliníkových profilov a polykarbonátových zasklievacich dosiek. Sú navrhované za údelom prirodzeného presvetlenia priemyselných a komerčných objektov Polykarbonátové panely sa dodávajú v čirom, opálovom alebo bronzovom odtieni. Svetliky možno vybaviť ventilátormi pre odvod dymu a tepla alebo vzduchotechnickými jednotkami. Odvod dymu a tepia môže byť zabezpečený prirodzeným spôsobom pomocou klapiek alebo núteným spôsobom prostredníctvom požiarnych ventilátorov.

Priečny rez BB

Pozdĺžny rezAA, detail ukotevenia Technické údaje

Systém Light a Starlight

• max. rozpätie pre typ Light je 6000 mm s hrúbkou zasklenia až 25 mm

• max rozpätie pre typ Starlight je 3000 mm s hrúbkou zasklenia 16 mm

• štandardné rozpätie profilov je 1060 mm a pomer strky a dĺžky oblúka světlíka je 1:5

• hliníkové profily AlMgSi 0.5

• ukotvenie nerezová oceľ

• zasklenie polykarbonátové dosky

Používané polykarbonátové dosky sú odolné proti rozbitiu ostrým predmetom, pôsobeniu UV žiarenia nedochádza k ich degradácii a ich svetelná priepustnosť ostáva nezmenená aj po niekoľkých rokoch. Rám svetlíkov je zostavený z radu špeciálne navrhnutých hliníkových profilov. Spôsob ich osadenia minimalizuje použitie skrutiek a umožňuje zvýšenie tepelne izolačných vlastností celého systému.

Okrem plochých striech sa oblúkové svetliky dajú použiť aj na šikmých strechách za predpokladu, že uhol sklonu ako paralelne, tak i kolmo k hrebeňu strechy čini maximálne 5 stupňov. Pri väčších uhloch je nutné túto problematiku konzultovať s výrobcom.

Hliníkové profily sú štandardne dodávané s povrchovou úpravou lešteného hliníka. Na želanie zákazníka možno povrch zabezpečiť polyesterovou vypaFovacou práškovou farbou vo farebnej škále RAL alebo možno hliníkové profily eloxovat'.

Svetlíky nevyžadujú žiadnu zvláštnu údržbu. Pravidelné čistenie a umývanie bežnými umývacími prostriedkami predlžuje životnosť zaskfievacích tabúľ a umožňuje dobrý prienik svetla do interiéru objektu

tisk tisk